הדברת דבורים – מתי כדאי לפנות לאיש מקצוע

רוצה הצעת מחיר? פשוט וקל:

או להשאיר כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם

הדבורים הן אחד החרקים החשובים ביותר על פני כדור הארץ. הם עוזרים להאביק מגוון של צמחים, פירות, ירקות ופרחים. ללא דבורים, רבים מהמאכלים האהובים עלינו לא היו קיימים, והעולם היה מקום הרבה פחות צבעוני. עם זאת, דבורים יכולות גם להפוך לבעיה כאשר הם בונים את הקנים שלהם בתוך או סביב הבית שלנו.

אם יש לכם בעיית דבורים, חשוב לנקוט בפעולות כדי להרחיק את החרקים האלה מביתכם ומהגינה שלכם. לא רק שדבורים יכולות להוות מטרד, הן גם יכולות להיות מסוכנות, במיוחד אם אתם או מישהו במשפחתכם אלרגיים לעקיצות דבורים.

למה דבורים בונו את הקנים שלהם ליד בתים

דבורים בונות את קיניהן ליד בתים מכמה סיבות. ראשית, בתים רבים מספקים סביבה אידיאלית לדבורים. מרזבים של גג או חללים של קיר יכולים לספק הגנה מפני מזג האוויר וטורפים, בעוד גן סמוך או ערוגת פרחים יכול לספק מקור קבוע של מזון.

שנית, הדבורים נמשכות לחום ולאור שהבתים מייצרים. זה יכול להפוך את הבית למקום אטרקטיבי עבור דבורים לבנניית הקינים שלהם, במיוחד במהלך החודשים החמים של השנה.

קן דבורים

כיצד למנוע מהדבורים לבנות את הקנים שלהם

מניעת דבורים לבנות את הקנים שלהם ליד הבית שלך הוא חיוני כדי למנוע כל נזק פוטנציאלי מן עקיצות דבורים. הנה כמה שיטות יעילות יותר לשליטה בדבורים שיכולות לעזור למנוע מהדבורים לבנות את הקנים שלהן.

השתמש בדוחי דבורים

אפשר להשתמש בדוחי דבורים כדי להרחיק דבורים מביתך ומהגינה שלך. ישנם מספר דוחי דבורים טבעיים שניתן להשתמש בהם כדי להדוף דבורים. לדוגמה, שימוש בחומץ, קינמון, וציפורן סביב המתחם של הבית יכול להרחיק דבורים.

מלכודות דבורים

מלכודות דבורים הן דרך פשוטה ויעילה ללכוד דבורים ולמנוע מהן לבנות את קיניהן. אתם יכולים לקנות מלכודות דבורים באינטרנט או בחנות מקומית, והם קלים להתקנה. ברגע שהדבורים נלכדות, אפשר לשחרר אותם במקום אחר.

הסרת הכוורת

אם אתם מבחינים בכוורת ליד הבית שלכם, חשוב להסיר אותו בהקדם האפשרי. אפשר לעשות זאת על ידי יצירת קשר עם שירות הדברת דבורים מקצועי. ככל שתקדימו להסיר את הכוורת, כך יהיה פחות סיכוי שהדבורים יגרמו נזק לכם או למשפחתכם.

כיסוי מקורות מים פתוחים

דבורים נמשכות למקורות מים, במיוחד במזג אוויר חם. ניתן למנוע מהדבורים לשתות ממקורות מים פתוחים על ידי כיסויין. ניתן להשתמש במסכי רשת או בכיסויי פלסטיק כדי להרחיק דבורים.

שמרו על הדשא גזום

דבורים נמשכות לדשא גבוה, עשבים, וצמחים מגודלים. שמירה על הדשא כסוח וגזימה של כל הצמחים והשיחים יכול לעזור למנוע מהדבורים לבנות את הקינים שלהם.

הדברת דבורים

מה לעשות אם כבר יש בעיה של דבורים

אם כבר יש בעיית דבורים, חשוב לנקוט בפעולה כדי להסיר את הקן בבטחה וביעילות. הנה כמה טיפים להתמודדות עם קן דבורים:

לשכור איש מקצוע

הסרת הקן יכולה להיות מסוכנת, במיוחד אם אתם מתמודד עם קן גדול או אם מישהו במשפחה הוא אלרגי לעקיצות דבורים. שקלו שכירת שירות הדברת דבורים מקצועי כדי להבטיח שהעבודה נעשית בבטחה וביעילות.

אל תנסו להסיר את הקן בעצמכם

ניסיון להסיר קן דבורים בעצמכם יכול להיות מסוכן, וזה יכול גם להחמיר את הבעיה. דבורים יכולות להיות נסערות ואגרסיביות אם הן מרגישות מאוימות, וניסיון להסיר את הקן יכול לגרום להן לכך.

תהיו סבלניים

הסרת קן דבורים יכולה לוקחת זמן, במיוחד אם הוא גדול. חשוב להתאזר בסבלנות ולתת למקצוענים לטפל במצב. ניסיון להסיר את הקן בכוחות עצמך יכול לגרום לפציעה או להחמיר את הדבורים, מה שמוביל למצב מסוכן יותר.

הימנעו משימוש בחומרי הדברה

חומרי הדברה משמשים לעתים קרובות להסרת דבורים, אבל הם יכולים להזיק לחרקים מועילים אחרים ומאביקים באזור. במקום זאת, בחרו בשיטות הסרה טבעיות או התייעץ עם איש מקצוע המשתמש בשיטות בטוחות וידידותיות לסביבה להסרת דבורים.

טיפים

  • לבשו בגדי מגן: אם אתם צריכים לעבוד באזור שבו דבורים נוכחות, חשוב ללבוש בגדי מגן. ללבוש שרוולים ארוכים ומכנסיים, ולהשתמש בכפפות וכובע כדי להגן על הפנים והצוואר.
  • הימנעו מבושם חזק: דבורים נמשכות לריחות חזקים, כולל בשמים, קרמים, ומוצרי שיער. הימנע משימוש במוצרים אלה אם את הולכים לבלות זמן בחוץ, במיוחד במהלך עונת הדבורים.
  • שמור על פחי אשפה אטומות: דבורים נמשכות למזונות מתוקים, כולל משקאות ממותקים ושאריות של פירות. הקפידו לשמור על פחי האשפה שלכם סגורים היטב כדי למנוע מהדבורים להימשך אליהם.
  • הימנעו מלהכות דבורים: אם אתם נתקלים בדבורה, הימנעו מלהכות אותה. חבטה בדבורה עלולה לגרום לה להיות נסערת ובסבירות גבוהה יותר לעקוץ. במקום זאת, הישארו רגועים והתרחקו לאט מהדבורה.

 

אם אתה או מישהו במשפחה שלך נעקץ על ידי דבורה, חשוב לפנות לטיפול רפואי אם אתה חווה תסמינים של תגובה אלרגית, כגון נפיחות, קשיי נשימה, או סחרחורת

רוצה הצעת מחיר? פשוט וקל:

או להשאיר כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם

מדבירים לפי אזור

הדברה לפי סוגי מזיקים

רוצה הצעת מחיר? פשוט וקל:

או להשאיר כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם

רוצה הצעת מחיר? פשוט וקל:

כתבות מובילות