הדברת עכברים: לכידה מהירה החל מ300 ש"ח, מעל 15 שנות ותק!

רוצה הצעת מחיר? פשוט וקל:

או להשאיר כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם

אם ניקח את כל המזיקים והמכרסמים עליהם אנחנו מדברים כאן באתר , נדמה שאין מכרסם שגורם לנו לנוע באי נוחות כמו עכבר. אנחנו יכולים להירגע, זה לא אנחנו , זה הוא. כידוע לא כל עכבר הוא מיקי מאוס ולא כל עכבר יכול להיות חיית מחמד משעשעת.

מה חשוב לדעת על עכברים

לפני שנציג לכם את השיטות השונות להדברת עכברים, הנה מספר פריטים שרצוי לנו לדעת עליהם:

 • אורך חייו של עכבר הוא בדרך כלל שלוש שנים
 • בכל המלטה של עכברה היא ממליטה בממוצע 6 גורים. שש ימים אחרי המלטה , היא יכולה להרות שוב.
 • בעולם מוכרים מאות זנים של עכברים. חלקם מגודלים על ידי בני אדם ומעבדות רפואיות לצורכי ניסויים
 • למרות שהוא משמש עוזר לבני אדם באמצעות ניסויים שונים שנעשים עליו , העכבר הינה חיה מזיקה ולכן נהוג להדביר ולהרחיק אותה

העכבר משמשת סכנה הן לאדם והן לסביבה שלו. הסיבה היא שעכבר נוהג לכרסם הן גידולים חקלאיים והן אוכל שנמצא בקרבתו. כמו כן הוא נוהג לנשוך . העכבר נושא מחלות וטפלים אותם הוא מעביר דרך רוק ודרך הפרווה שלו.

היכן נוכל למצוא עכברים 

בדומה לנמלים עליהם ניתן לקרוא במאמר אודות הדברת נמלים, גם עכברים הם יצורים חברתיים שמחפשים קירבה של בני אדם. לכן נוכל למצוא אותם בבתים, חצרות וגינות, איזורים חקלאיים וכן באיזורי מרעה ויערות.

הבעיה עם עכברים שמופיעים בפנים הבית היא, שנתקשה מאוד למצוא אותם מאחר והם מתחבאים בתוך סדקים או בפתחים שונים (למשל פתחי ביוב) וגם אחרי שנזכה לראות אותם בתוך ביתנו נתקשה מאוד לתפוס אותם. לכן תהליך הדברת עכברים הוא תהליך שדורש סבלנות ויכולת עורמה.

איך אפשר להימנע מהם מבלי להשתמש במדביר עכברים?

לפני שאנחנו נדרש להזמין מדביר עכברים, הרי שישנן דרכים שונות כיצד למנוע מצב בו עכברים יופיעו אצלנו בבית או בעסק. הנה כמה דוגמאות שיכולות לעזור לנו:

 1. עלינו לשמור על התחזוקה של המקום. קרי, לשמור עליו נקי, מסודר, לוודא שאין בו פריטים ודברים ישנים שעלולים למשוך אליהם עכברים. אחת הדוגמאות לכך, הם פרטי מזון פתוחים וישנים.
 2. אנחנו צריכים להקפיד על כך שהסביבה של המבנה תהיה מתוחזקת. למשל, פתחי ביוב סגורים, צנרות נקיות, שלא יהיו פתחים חיצוניים שיובילו פנימה אל המבנה ועוד.
 3. יש לדאוג שהמקום עצמו יהיה אטום, ללא פתחים בקירות ובפרט ברצפה. זה נכון לגבי פתחים במרפסות, גגות, מקלחות, ובפרט אם מדובר בקומת קרקע, אז בהחלט ייתכן מצב שעכברים יוכלו להיכנס פנימה.
 4. הדברה. אם מדובר במבנה שזה עתה סיימנו את תהליך הבנייה או השיפוץ שלו, אזי רצוי להדביר שירות ניקיון והדברה מלא, בטרם מאכלסים אותו. 

שיטות להדברת עכברים

 • מלכודות – השיטה הישנה והטובה וכן השכיחה ביותר. הצבת מלכודות עם פיתיון של גבינה או חומר רעיל באיזורים שונים בחדר (מי שבכל זאת לא רוצה לפגוע בעכבר יכול להשתמש במלכודת שתאפשר לו להכניס את העכבר לכלוב), נחשבת גם היום פופולארית מאוד. מלכודת כזו עולה בין 80 ל-120 שקל. לשם שימוש במלכודת כזו, ימליץ לכם המדביר להרחיק חיות מחמד ותינוקות מהסביבה. המלכודות שנמכרות כיום בשוק הן מלכודות דבק, רשת, וכן מלכודות רעל.
 • חומרי ריסוס – מדובר על ריסוס הפתחים השונים בבית במטרה לפגוע בעכבר. הבעיה היא, שרוב העכברים עמידים לחומרי הריסוס שקיימים כיום בשוק.
 • רעלים – פיתיון עם רעל יכול להיות יעיל לא רק באמצעות מלכודת. הרעיון הוא מציבים פיתיון באיזורים מסוימים ומחכים שהעכבר יתפתה להגיע אליהם. זו שיטה פחות מומלצת בגלל הסבל הרב שעובר העכבר תוך כדי.
 • אמצעים אלקטרוניים – בדומה למכרסמים ויונקים אחרים (אמצעים אלו טובים גם להרחקת עטלפים, הדברת מזיקים שונים ועוד), גם במקרה של עכברים מומלץ להשתמש באמצעים אלקטרוניים כדי לשבש את השדה האלקטרומגנטי של העכבר ולגרום לו לנטוש את המקום. שיטה זו לא פוגעת בעכבר ולא בסביבה

 

הצבת מלכודות עם פיתיון נחשבת היום פופולארית מאוד

 

מדוע רצוי שמדביר יעשה את העבודה?

אומנם אנחנו מדברים כאן על דברים שלכאורה כל אחד יכול לעשות , העניין שצריך לדעת איך, איפה ובאיזה מינון. מדבירים מקצועיים ידעו להציב את המלכודת במקום הנכון, ידעו לשים רעל במינון הנכון, וידעו גם להמליץ לכם מה לעשות כדי שעכברים לא יופיעו שנית בביתכם.

איך בוחרים מדביר עכברים בצורה מקצועית?

על מנת לבצע הדברת עכברים בצורה נכונה, עלינו לבחור מדביר עכברים בצורה מקצועית וחכמה. לשם כך, אנחנו צריכים לשים לב למספר פרטים.

בראש ובראשונה, עלינו להקפיד שיהיה זה מדביר עכברים עם ניסיון וכמובן איש מקצוע שיש לו תעודת מדביר והוא יכול לעסוק בתחום בצורה חוקית.

שנית, עלינו לוודא שהוא זמין להגיע אלינו כמה שיותר מהר, על מנת שלא נצטרך למצוא את עצמנו מתמודד עם העכבר במבנה במשך זמן רב.

שלישית, חשוב לוודא מה שיטות הפעולה שלו, איזו אחריות הוא מספק לנו על השירות שלו, וכיצד אנחנו יכולים להיות בטוחים שהמצב לא יחזור.

ארבע, כמובן שיש לבחון עלויות, בשביל לוודא שהן מתאימות לתנאי השוק.

אם נתקלתם בעכבר בבית או בחצר , אנחנו ממליצים לכם למלא טופס ואנחנו נדאג שמדביר עכברים מקצועי יפנה אליכם בהקדם עם הצעה לטיפול בבעיה.

רוצה הצעת מחיר? פשוט וקל:

או להשאיר כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם

מדבירים לפי אזור

הדברה לפי סוגי מזיקים

רוצה הצעת מחיר? פשוט וקל:

או להשאיר כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם

רוצה הצעת מחיר? פשוט וקל:

כתבות מובילות