הדברת טרמיטים – כיצד מתגוננים מפניהם

רוצה הצעת מחיר? פשוט וקל:

או להשאיר כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם

טרמיטים הם חרקים קטנים, הנראים כמו נמלים לבנות. הם מחוסרי עיניים וגפיים וניזונים בעיקר מעץ. הטרמיטים מתרבים בצורה מהירה מאוד ובמידה והם נמצאים בביתנו בכמות כזאת או אחרת, כדאי לקחת בחשבון שהכמות תוכפל ותשולש מהר מאוד. הסיבה שהטרמיטים מגיעים מלכתחילה אל תוך הבתים שלנו, היא בעיקר בגלל התזונה שלהם המבוססת על  תאית העץ, ומהסיבה הזאת ניתן למצוא אותם בעיקר בסביבת משקופי עץ, רהיטי עץ וקירות גבס.

לא קל לזהות או לראות את הטרמיטים בעין בלתי מזוינת, אך בגלל הנזק הרב שהם יכולים לגרום לרהיטים ולרכוש בבית, חשוב לדעתם איך בכל זאת אפשר לזהות אותם לפני שהם גורמים לנזק בלתי הפיך:

איך מזהים טרמיטים 

  • תעלות של בוץ לאורך הקירות והפאנלים של הבית
  • נקישה על רהיטים מעץ ושמיעת קול חלול
  • במידה ויש אפילו חשד והקל ביותר להימצאותם של טרמיטים, כדאי להזדרז ולהדביר אותם, זאת בגלל קצב ההתרבות שלהם ומניעת הנזק הכספי המשמעותי שהם יכולים לגרום בעקבות פגיעה בריהוט ובמשקופי העץ בבית.

איך מבצעים הדברת טרמיטים

במידה ותזמינו שירותים מקצועיים של הדברת טרמיטים, חשוב שתדעו שישנם מספר שיטות מרכזיות בהם ישתמשו המדבירים לצורך זה והן שונות במהותן מהשיטות הנהוגות בעת הדברת נמלים או הדברת עכברים, ביניהן:

  • הזרקה של חומרי הדברה הן לקרקע והן לעץ הנגוע בטרמיטים
  • יצירה של מחסומים במשקופים
  • מריחת חומרי הדברה על רהיטי העץ

המטרה המשותפת לכל שיטות ההדברה היא פגיעה בקן של הטרמיטים שבמקרים מסוימים גם להגיע לעומקים של כמה מטרים מתחת לרצפה של הבית, ובמקרים כאלו יהיה גם צורך בביצוע של קידוח והזרקה של חומר מיוחד.

הדברה מקצועית של טרמיטים תעלה בין 15-20 ₪ למטר מרובע, כאשר המחיר יושפע בעיקר מסוג החומר בו משתמשים לצורך ההדברה ומגודל השטח

חשוב לציין שבניגוד להדברה של מזיקים אחרים, כשזה נוגע לטרמיטים מומלץ לקרוא למדביר מקצועי ולא לחפש אחר שיטות ביתיות לצורך ביצוע ההדברה. מדבירים רבים נותנים אחריות על עבודת הדברת טרמיטים למשך שנים ארוכות, כך ובמידה והתופעה חוזרת, תוכלו להזעיק אותם להדברה חוזרת.

 

 

רוצה הצעת מחיר? פשוט וקל:

או להשאיר כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם

מדבירים לפי אזור

הדברה לפי סוגי מזיקים

רוצה הצעת מחיר? פשוט וקל:

או להשאיר כאן פרטים ונחזור אליך בהקדם

רוצה הצעת מחיר? פשוט וקל:

כתבות מובילות